Grafické studio CobraDesign

Grafické studio Praha a HodonínTým grafického studia CobraDesign je složen z mladých lidí, pro které je práce zároveň koníčkem. Vytváření přívětivých, přehledných a originálních stránek a eshopů nás prostě baví, podobně jako vymýšlení firemních log nebo návrhy tiskovin. A jen práce, která člověka baví, přináší kvalitní výsledky. Výsledky, se kterými je spokojen nejen autor, ale především klient, kterému naše práce přináší seriózní image, nové klienty a především zvyšuje zisk. Právě návratnost investicí klienta je pro nás důležitá – naším cílem není vydělávat na Vás, ale s Vámi – poradit Vám a poskytnout takové služby, které zlepší Vaše podnikání a v konečném důsledku zvýší jeho efektivitu.

Historie studia CobraDesign

Kořeny naší činnosti spadají někde do roku 2002, kdy jsme začali, ještě jako středoškoláci, vytvářet první experimenty v oblasti grafiky a internetových stránek. Nutno přiznat, že začátky byly úsměvné (viz naše facebooková stránka s rokem 2003), postupem času jsme však nabrali zkušenosti a vyrostli jsme v seriózní grafické studio specializující se především na webdesign a vše, co s ním souvisí. Zpočátku jsme pracovali ve dvou lidech - grafik a kodér/programátor. Vzhledem ke vzrůstajícím ambicím, ale především s prvními úspěchy a zvyšujícím se počtem klientů, jsme se brzy začali personálně rozrůstat. V roce 2011 jsme se proto přesunuli do brněnské kanceláře. Od roku 2015 máme prostory také v Praze, kam se postupně přesunula většina našeho týmu (zaměřena na webdesign a online marketing). Menší část týmu (zaměřena na grafické práce) se z Brna přesunula do Hodonína.

Nabídka služeb

Nabídka a především kvalita našich služeb, se neustále zvyšuje. V dnešní době jsme Vám schopni nabídnout plně profesionální servis v oblasti grafických prací (od návrhu loga, přes firemní identitu, přípravu tiskovin, případně i vizualizace) a webdesignu (tvorba dynamických www stránek a eshopů, SEO optimalizace). Mezi naše klienty patří jak drobní podnikatelé a sdružení, tak velké společnosti a agentury. Vyzkoušejte i Vy spolupráci s námi!

Tým profesionálů

Grafické studio

Grafické studio připravuje grafické návrhy pro weby a eshopy, dále navrhuje loga, vypracovává firemní styl a provádí zlom a sazbu tiskovin (DTP).

Kromě toho se zabývá také 3D grafikou a architektonickými i produktovými vizualizacemi.

Vedoucí pracovník:
Ing. arch. Petr Bílý

Petr je zodpovědný za grafické práce, které většinou sám provádí. Vystudoval architekturu, ale od střední se věnuje počítačové grafice, které zůstal věrný i po studiích a má v ní více než desetiletou praxi.

Jeho tým dále tvoří hlavně externisté - grafici freelanceři, se kterými spolupracuje na názvrzích log i webů.

Webdesign

Po schválení grafického návrhu (v případě webů na míru) web putuje ke kodérům. Ti dodané obrázky „nastříhají“ a pomocí html (protokol pro psaní internetových stránek) a css (kaskádové styly internetových stránek) je převedou do řeči internetových prohlížečů.

Jejich odpovědností je, aby veškeré výstupy byly plně funkční v nejpoužívanějších prohlížečích – Internet Exploreru, Firefoxu, Chrome, Safari a Opeře.

Vedoucí pracovník:
Bc. Jan Šigut

Honza na vývoj webů dohlíží již řadu let, jeho tým tvoří jak levné šablonové weby tak projekty na míru pro velké společnosti.

Programování

Aby si mohl každý klient snadno upravovat obsah prezentace či eshopu, je zapotřebí napojit je na redakční systém – WordPress, nebo náš redakční systém eShopSystem.

U webů na míru je občas potřeba doprogramovat nějaké funkce či aplikace na míru. Díky spolupráci s programátory jsme schopni vytvořit i náročnější projekty, které není možné postavit na WordPressových šablonách.

SEO optimalizace

SEO optimalizace je obor, který se stará o propagaci webu/eshopu v internetových vyhledávačích.

Vedoucí pracovník: Ing. Pavel Šigut

Pavel má rozsáhlé teoretické znalosti ověřené mnohaletou praxí, díky čemuž je spolu se svými spolupracovníky schopen dostat váš web či eshop nahoru v internetových vyhledávačích.

Tento tým se rovněž postará o propagaci vašeho projektu, marketing na sociálních sítích a přidružené obory.