Kolik stojí SEO optimalizace

Kolik jste ochotni investovat SEO optimalizace, záleží na Vás. U eshopů například platí, že vytvořit eshop samo o sobě zákazníky nepřinese, je potřeba investovat i do jeho propagace..

Vzhledem k faktu, že různé obory jsou různě konkurenční, je potřeba k dosažení stejných cílů investovat různé prostředky k jejich dosažení.

Představme si, že optimalizujeme web a chceme, aby se dostal na první stránku na seznamu na danou klíčovou frázi. Půjde-li o firmu, která vyrábí plastová okna, bude chtít být vidět například na frázi „prodej plastových oken“. Tato fráze je vysoce konkurenční (působí zde mnoho firem, které se touto činností zabývají a které investují do toho, aby byly na internetu vidět), a proto bude k protlačení optimalizovaného webu potřeba mnohem vyššího úsilí (a tedy financí) než například u webu jiné firmy, která bude chtít být vidět na klíčovou frázi „kovářství Pardubice“.

Rozumná investice

Ze zkušeností víme, že není příliš efektivní investovat do SEO optimalizace méně než 5 000 Kč měsíčně. Proto obvykle klientům doporučujeme měsíční paušál ve výši 5 000 až 15 000 Kč měsíčně. Částku je možné i v průběhu SEO optimalizace měnit. Jakmile se podaří dosáhnout vytyčených cílů, je vhodné v rámci paušálu jednak investovat do udržení pozic, jednak optimalizovat na další klíčové fráze (například ve spojení s konkrétním městem).

Je možná také tapetáž výsledků vyhledávání – když už dostaneme Váš web nahoru na danou klíčovou frázi, řekněme třeba přímo na první místo. Proč nevytvořit další prezentaci a tu neprotlačit například na druhé místo? Bude-li v takovém případě potenciální zákazník poptávat firmu ve Vašem oboru, může si chtít porovnat nabídky – v tomto případě mu vlastně 2x poskytnete svou nabídku, aniž by o tom věděl. A Vám to přinese další klienty...

Levněji, ale často bez výsledků

Ano, SEO optimalizaci Vám mnoho firem i studentů nabídne za nižší částky, než zmíněných 5 000 Kč měsíčně. Z dříve uvedeného je ale patrné, že malé firmy či studenti zdaleka neoplývají takovými zkušenostmi a znalostmi a především zázemím, jako právě my. Služby, které za své peníze dostanete, tak nebudou zdaleka tak efektivní, jako v případě SEO optimalizace prováděné naším studiem.

I my můžeme jít s paušálem pod 5 000 Kč, avšak v takto nízkých částkách se obtížněji obhajují výsledky práce a efekt nemusí být příliš znatelný.

Pokud děláme SEO optimalizaci, klademe důraz na dlouhodobou udržitelnost pozic.